/Files/images/2013_rk/shevchenkova_svtlitsya/шевченкова світлиця 5.JPG

На базі музею працюють гурток екскурсоводів (2 вікові групи) та літературна студія «Над Тікичем». З 2008 по 2011 рік юними екскурсоводами проведено 107 тематичних та оглядових екскурсій про життя та творчість Т.Г.Шевченка для учнів та учителів школи, інших навчальних закладів району і почесних гостей. Завідуючою музеєм розроблені нові тематичні екскурсії «Шляхом Кобзаря», «Від Києва до Канева», «Шевченківські місця в Києві», «Галерея мистецьких творів Шевченка» та інші. Уже стало доброю традицією проводити екскурсії для учасників різних свят, семінарів, конференцій, педагогічних читань. Найяскравішими серед них були заходи, підготовлені активом музею – свята «Великий поборник правди» (до 70-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола), «Федору Мицику - 100», «Василь Доманицький – видатний шевченкознавець» (до 100-річчя з дня смерті вченого-дослідника), зустріч із народним артистом, поетом і художником Григорієм Булахом, конференція "Видатний перекладач С. Ковганюк", презентації нових книг фольклориста-етнографа Вадима Мицика, конкурси юних поетів «Тарасовими шляхами».

На базі музею проводиться системна науково-пошукова робота. Здійснено 15 подорожей пам’ятними місцями, пов’язаними з іменем Т.Г.Шевченка. Членом гуртка екскурсоводів Юлією Дімітровою під керівництвом Нерубайської Л.А. у 2010 році була написана наукова робота в МАН «Художнє відтворення трагедії українського народу в романі В.Барки «Жовтий князь». Учениця посіла І місце в обласному етапі захисту робіт в МАН, стала дипломантом Всеукраїнського етапу цього конкурсу. За цю роботу автору було присуджено регіональну літературну премію ім. Ф. Мицика.

У 2013 році робота учениці 10 класу гімназії Замулянець Ірини, старости гуртка екскурсоводів, "Історія створення та робота шкільного музею " Шевченкова світлиця" як осередку громадянсько-патріотичного виховання школярів" отримала ІІІ місце в обаласному етапі конкурсу-захисту учнівських робіт МАН. Ця ж робота була визнана переможцем у конкурсі юних краєзнавців Черкащини.

Робота музею «Шевченкова світлиця» постійно популяризується у засобах масової інформації (повідомлення про заходи, відгуки-враження відвідувачів музею) у районних газетах «Колос» та «Колос Тальнівщини». Розробка інтегрованого уроку з української літератури та трудового навчання, присвяченого пам’яті Т.Г.Шевченка, надрукована у науково-методичному журналі «Трудове навчання в школі» №4 за 2011 та №2 за 2012 рік. Матеріали про зразковий музей "Шевченкова світлиця" розміщені у книзі "Черкащина в контексті історії України" (2010 рік).

Кiлькiсть переглядiв: 586