• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек, починаючи з 2014 року, започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Цього року Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» та був присвячений 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського.

Під час Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Тальнівському НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія» пройшли різноманітні заходи: виставка «Василь Сухомлинський – великий педагог, великий Добротворець», бібліотечні читання, флешмоб «Читаємо Сухомлинського», науково-практична конференція «В.О.Сухомлинський – педагог-гуманіст, вчений зі світовим ім’ям», сторісек по оповіданню В.Сухомлинського «Соромно перед соловейком», свято «Стежинами добра і любові», бібліотечні уроки «Творимо добро», літературні подорожі «Казковий світ Василя Сухомлинського», бесіди за листами В.Сухомлинського «Сухомлинський про кохання як вічну красу» та ін..

Особливо гострою в сучасному світі є проблема творчого розвитку особистості. В.О. Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини. Шкільна бібліотека є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. В нашій бібліотеці створено комфортні умови для інтелектуального спілкування учнів та поповненню їхнього інформаційного багажу, надано творчий простір для проведення дозвілля.

Для творчої самореалізації дитини, розвитку її здібностей в бібліотеці створено релакс зону «Мрій і твори». Під час місячника було проведено різноманітні конкурси творчої майстерності, конкурс малюнків «Малюємо казку»; виставка малюнків «Мальовничий дивограй». Разом з вчителем трудового навчання Коваленко В.О. проведено творчу майстерню «Сувеніри всасними руками».

Завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек заходом «Тернистий шлях до мрії». Разом з працівниками шкільної бібліотеки та вчителем української мови та літератури Нерубайською Л.А. учні 5-А гімназії підготували та провели захід присвячений великому педагогу Василю Сухомлинському. Старшокласники дізнались про важке і тернисте життя педагога, його заповідну мрію та шлях до неї, велику любов Василя Олександровича до дітей та його заповідь своїм учням : «У праці честь і добре ім’я лю­дини. Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш. Немає такої професії, в якій людина не змогла б піднятися на вершину майстерності».

Створення умов для розвитку творчої, всебічно розвиненої особистості, її духовного зростання та творчої самореалізації засобами книги – головна мета діяльності бібліотеки. Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяє реалізації основних пріоритетів Нової української школи, допомагає формувати покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя.

/Files/images/novini_2018/bbloteka/IMG_20181009_125221.jpgТриває акція «Подаруй бібліотеці книгу».

Кожен з вас може подарувати книгу бібліотеці. З дозволу батьків виберіть в своїй домашній бібліотеці цікаву книгу й принесіть до шкільної бібліотеки. Ваш подарунок збагатить фонд бібліотеки та дозволить багатьом дітям познайомитись із цікавими книгами.

17 березня в Тальнівському НВК розпочався «Тиждень дитячої та юнацької книги». Під час коментованої виставки «У світі книги» учні 5-6 класів пригадали історію створення книги, переглянули фільм про першого українського книгодрукаря Івана Федорова, повторили правила читання, дізналися цікаві факти.

Вісімнадцятого березня відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2014», який проходив у районній дитячій бібліотеці.

Тальнівький НВК представляли:

Великий Павло (2-А клас гімназії)

Бабченко Євгенія (2-Б клас гімназії)

Кравченко Владислава (7-Б клас)

Солодько Вікторія (4-А клас гімназії)

Переможців визначили в трьох вікових категоріях – серед учнів 6 , 7 та 8 класів. Перемогу серед шестикласників виборов учень Тальнівського НВК Великий Павло (2-А клас гімназії). Вітаємо переможця!

19 березня відбувся в Тальнівському НВК літературно-музичний реквієм «Пам’яті Небесної сотні». Прозвучали вірші, написані на майдані та про майдан, про загиблих українців, яких назвали Небесною сотнею.

Спогад про загиблих, вшанування їхньої пам’яті, подяка за життя і свободу.

Музика болю і жалю, відео жахливих подій на Майдані не залишили нікого байдужими.

Це наша історія, яка твориться зараз і ми є її частиною, частиною з якої складається ціле.

Слава Україні!

Героям слава!

У рамках тижня книги в Тальнівському НВК серед учнів 2-4 класів відбувся конкурс – інсценізація віршів «Краса віршованого слова». Діти показали свої акторські здібності та вміння декламувати.

Переможцями стали:

І місце (учні 4-В класу, класний керівник Приліпко Г.В.)

ІІ місце (учні 2-Б класу, класний керівник Скальова О.Б.)

ІІІ місце (учні 3-Б класу, класний керівник Лещенко М.І.)

Кiлькiсть переглядiв: 501